SOLARYUM

Solaryum

 • Solaryum Nedir?

  Solaryum makineleri güneş ışığının insanlar üzerindeki sağlığı teşvik eden etkilerini kullanılabilir hale getirmek amacı ile üretilmişlerdir.

  Güneş ışınları görünebilen orta dalga boyundaki gün ışığı , görünmeyen enfaruj ve ultraviyole ışınlarının bileşiminden oluşmaktadır. Ultraviyole ışınlar üçe ayrılmaktadır. UV-A , UV-B ve UV-C . İnsan için zararlı olan UV-C ışınları ozon tabakası tarafından filtre edilmektedir.
  UV-A ve UV-B ışınlarının etkileri de birbirinden farklıdır. UV-B ışınları UV-A ışınlarından 1000 kat güçlü , yakıcı , agresif ışınlardır. UV-A ışınları ise pigmentlerin renk değiştirmesini sağlamaktadır.
 • Nasıl Kullanılmalı?

  Solaryum öncelikle sağlık açısından kullanılmalı, güzellik için değil. Cildin bronzlaşması, hoş bir yan etki olarak görülmeli. Ön planda D vitamini üretimi olmalı.

  Nasıl Güneşlenmeli?
  Güneş ışığının artılarını ve eksilerini başka bir alandan örnek vererek açıklamak istiyoruz. Sporun da avantajları ve dezavantajları vardır, fakat yine de çoğu insan spora olumlu bakar. Herkes bol hareketin sağlıklı olduğunu bilir. Bu şekilde kronik hastalıklar önlenir, kendimizi daha iyi hissederiz ve daha iyi görünürüz. Fakat bu işi fazla abartan ya da düztaban olan, tenis raketini yanlış tutan ve bu şekilde risk faktörünü arttıran insanlar kendilerini fazla yordukları için hastalanabilir ya da sakatlanabilirler. Örneğin topuk kirişi iltihaplanması ya da yan epikondilit (tenisçi dirseği). Her yıl koşarken ya da ağırlık kaldırırken kalp krizi geçirerek ölen insanlar var. Fakat yine de hiçbir doktor, sporun “sağlıksız” olduğunu ileri sürmez. Doktorların bir çoğu spor yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları belirtir fakat hiçbiri hiç spor yapmamayı tavsiye etmez. Aynı şey güneş ışığına maruz kalma için de geçerlidir. Güneş ışığının kendisi “sağlıksız”değildir.
  Tam tersine: Sağlığımız için gereklidir.
  Sadece birkaç önlem almamız gerekir. Güneşe karşı koruyucu önlemler almadan düzenli ve ölçülü güneş ışığı kesinlikle gereklidir.
 • İlk Solaryum Tecrübesi

  Ten tipine uygun makine ve kullanım süresi belirlenmelidir. Herkesin aynı makineye aynı seans süresiyle girdiği dönemler çoktan tarih oldu. Son teknoloji ürünü solaryum cihazlarını tercih edin. Çünkü antikalar bronzlaşmak için değil seyredilmek içindir. Solaryum cihazlarında kullanılan ampullerin 600 saatte bir değiştirilmesi gereklidir. Ampulu bitmiş makine son kullanma tarihi geçmiş ilaca benzer. O yüzden kendinizi işinin ehli, profesyonel, bilgisayar kontrollü işletmelere teslim edin. Aksi takdirde “10 seans girdim, neden hala beyaz peynir gibiyim ?” şeklinde bir soru beliriverir aklınızda. Aldığınız renkte kaynayan yumurtanın suyuna soğan kabuğu atıldığında yumurtanın aldığı renge benzer. Boşa giden zaman ve parada cabası. İdeal ten rengi için, beyaz tenlilerin kar bronzluğu, koyu tenlilerin ise deniz bronzluğu tarzında renk veren makineleri tercih etmeleri gereklidir.

 • Deniz bronzluğu mantığı

  Her solaryum seansından önce makyaj ve parfüm iyice temizlenmelidir. Yoksa cildinizde oluşacak lekeleri temizlemenin makyaj temizlemekten daha zor ve uzun sürdüğünü öğrenmiş olursunuz. Solaryuma özel ürünler dışında koruyucu bir madde kullanılmamalıdır. Yinede maceracı ruhunuz sayesinde bilmediğiniz bir şeyi denemek istiyorsanız en azından küçük ve kimsenin kolay kolay göremeyeceği bir bölgenizde test edin. Gözlük kullanılmalı ve direkt ışığa bakılmamalıdır. Vücudunuzdaki pamukçukları UV ortamında izlemek istiyorsanız bunu bir bar ortamında yapmanız göz sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır. Prospektüslerinde UV ışınlarına karşı duyarlılık yaratabilir ibaresi olan ilaçlar kullananlar solaryuma girmemelidirler. Genelde ilaçlar komşulardan alındığından komşunuza ya da en iyisi bir eczacı veya doktora danışın. Alkol kullanımından sonra solaryuma girilmemelidir. Çünkü UV ışınları ve ısı, kan dolaşımınızı hızlandıracağından alkol duvarını aşmanız kolaylaşır. Alkollü solaryum kullananlar için henüz bir ceza yok ama siz yine de tedbiri elden bırakmayın. Epilasyon, ağda, cilt bakımı sonrasında solaryuma girilmemelidir.

KALICI MAKYAJ

Kalıcı Makyaj

 • Kalıcı Güzellik

  Vücudumuz da ihtiyaç olan belli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı boyanın; cildimizin üst deri diye de tarif edilen epidermis bölgesine bırakılması (aşılanması)dır.
  Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli fark; boyanın bırakıldığı yerden kaynaklanmaktadır. Dövme işlemin de boya epidermise değil dermal tabakaya bırakıldığı için uygulama bir ömür boyu ciltte kalır. Kalıcı makyaj da ise hücre kendini yeniledikçe boya pigmentleri de vücudumuzdan atılır. Dolayısı ile yapılan uygulamanın kalıcılığı kişiye ve o kişinin metabolizma hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik göstererek kalır.
  Pigmentler ciltten uzaklaşırken uygulama bölgesinde ki renkte zamanla flulaşarak silinir. Eğer bu uygulama belli aralıklarla yenilenip (rütuş yapılıp) uzun yıllar aynı güzellikte ve kalıcılıkta korumuş olunur. Kalıcı makyaj; kaş, eyeliner, dudakta uygulandığı gibi, para medikal amaçlı olarak da uygulamalar yapılmaktadır. Bunlar;
  •Areola (meme başı ucundaki renkli halka) çalışmaları
  •Mastektomi (meme alınması) sonrası yapılan meme ucunun renklendirilmesi
  •Vitiligo
  •Allopecia
  •Yara izleri ve cilt lekeleri
  Kalıcı makyaj; şeker hastalarına, HIV virüsü taşıyanlara ve hemofili hastalarına kesinlikle uygulanmaz. Uygulama esnasında çok hafif acı hissi kişiye ve uygulama bölgesine bağlı olarak değişiklik gösterir fakat genelde tarif edilen duygu batma hissi şeklindedir ki bunun da en aza inmesi için lokal anestezik maddelerden istifade edilir.

 • Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

  • Her zaman bakımlı olmayı sevenler
  • Makyaj yapmakla zaman kaybetmek istemeyenler
  • Havuzda, denizde, saunada terleyince makyajının akıp sürekli makyaj temizlemek zorunda kalmak istemeyenler (özellikle spor yapan kişiler)
  • Makyaj yapmasına engel rahatsızlığı olanlar. (göz problemi, el titremesi vb.)
  • Kaşlarında şekil bozukluğu olanlar
  • Tıbbi müdahaleler ya da doğal sebeplerden dolayı kaşları dökülen ya da seyrekleşen kişilere
  • Kirpikleri seyrek ya da belirgin olmayan kişilerde; çeşitli nedenlerle (arpacık vs.) kirpikleri dökülen kişilerde
  • Dudak sınırları belli olmayanlar, daha dolgun ve canlı renkte dudaklara sahip olmak isteyenler
  • Dudak çevresinde pigment (renk) kaybı olanlar (sık uçuk çıkan dudaklarda)
  • Yarık dudak(tavşan dudak) problemi olanlar

 • Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

  • Uygulama sonrası 10 gün boyunca direkt güneşe çıkılmamalıdır.
  • Uygulama sonrası 10 gün boyunca sauna, buhar odası ve yüzme aktiviteleri yapılmamalıdır.
  • Uygulama yapılan alanın korunması gerekir (iyileşme sürecinde bölge kaşınmamalı, havlu veya benzeri bir madde ile ovuşturulmamalıdır.)
  • Bölgeye kozmetik ürün kullanılmamalıdır.
  • Mikrop alma tehlikesine karşı uygulama yapılan bölge dezenfekte edilerek korunmalıdır.
  • Uygulama yapılan alan, önerilen krem ile düzenli olarak nemlendirilmelidir.
  • Uygulama alanı birkaç gün suyla temas ettirilmemelidir.

CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı

 • CİLDİMİZ

  Cildimiz güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, hormonlu gıdalar, dengesiz beslenme, sigara gibi etkenlerle yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise hormonal ve genetik (ailesel) faktörlere de bağlı olarak yaşam boyunca devam eder. Zamanla cildimizde kırışıklıklar, renk değişikliği (sararma, kahverengi lekeler, ince kırmızı damarlanmalar) gevşeklik ve esneklik kaybı gözlenir.

 • BAKIM

  * Kuru cilt bakımı
  * Yağlı cilt bakımı
  * Karma cilt bakımı
  * Olgun cilt bakımı
  * Normal cilt bakımı
  * Hassas cilt bakımı

 • TEŞHİSDE DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

  * Cildin yağ oranı
  * Cildin gözenek durumu
  * Cildin nem durumu
  * Cilt yapısı
  * Cilt bozuklukları

MICROBLADING

Mikroblading

 • MICROBLADING 3D KIL TEKNİĞİ İLE KAŞ KONTÜRÜ

  Microblading 3D Kıl Tekniği ile gerçek kaşınızdan ayırt edilemeyecek kadar düzgün, doğal ve dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. Hem de 1 saat gibi kısa bir sürede. Microblading, mikro, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenmesidir. Kullanılan ürünler özellikle yüz için üretildiğinden herhangi bir alerjik durumun oluşmasına izin vermez. Yüzde 100 organik ve doğaldır. Bu sebeple işlem sonrasında karşılaşacağınız görüntü doğallık ve mükemmelliğin bir yansıması olacaktır.
  Cildiniz, kaşınız ve saçınıza göre en uygun rengin kullanılması, işlem sonrası mutluluğun anahtarı. Ayrıca ne istediğinizi anlayan ve sizin beklentilerinize uygun ama sizi doğru bir şekilde yönlendirecek emin ellere teslim olmanız oldukça önemli. Mutlu olmak ve daha iyi görünmek için kendinizi her zaman usta ellere teslim etmelisiniz. Dünya kadınlarının tercih sırasında ilk sırada gelen Microblading 3D Kıl Tekniği ile 2-3 sene boyunca kaşlarınızla ilgili tek bir sıkıntı yaşamazsınız. İşlemin kalıcılığını belirleyen ana unsur cilt tipinizdir.
  Microblading 3 D Kıl Tekniği ile yapılan kaşlarınızı dövme ile bir tutmayın. Dövme çok daha kalıcı bir işlemken Microblading yönteminde kullanılan boyalar organiktir ve yarı kalıcıdır.

 • Nasıl Yapılır?

  Microblading 3D Kıl tekniği ile kaş yapımı, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların yerleştirilmesidir. Cildin bir kat altına uygulanmaktadır. Ömürlük değil ama uzun süre kalıcıdır. Mikro, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenerek yapılır.

 • Microblading 3D Kıl Teknİğİnde Nelere Dİkkat Edİlmelİ?

  Unutmayın ki bu işlem dövme kadar kalıcı olmasa da uzun süreli bir uygulamadır.
  İşlemin başarısını belirleyen ana unsur uzmanın deneyimi ve profesyonelliğidir.
  Doğallık için uygulanacak boyanın seçimi önemlidir.
  Herhangi bir alerjik durum yaşanmaması için kaliteli ve organik ürünlerin kullanılması gereklidir.

 • İşlem Sonrasında Nelere Dikkat Etmelİ?

  İşlem biter bitmez normal hayatınıza dönebilirsiniz. Kaşlarınızla tam uyum göstermesi için birkaç gün yeterlidir.

HİZMETLERİMİZDEN FAYDALANMAK İSTER MİSİNİZ?

Her konuda yetiştirilmiş uzman kadromuzla en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

SUNRISE BEAUTY CLUB

SUNRISE BEAUTY CLUB olarak Covid-19’a karsi UV dezenfeksiyon ve tum sterilizasyon kosullarini yerine getirerek randevu sistemi ve sosyal mesafe kurallarina uyarak calismalarimiza uzman kadromuzla devam etmekteyiz.